De Keuken Kampioen Divisie staat al jaren bekend als een broedplaats voor talent. Ook de eerste periode springen er opnieuw enkele jonge spelers uit, die met hun prestaties laten zien op termijn klaar te zijn voor een stap hogerop. Deze vijf uitblinkers vielen, op basis van Opta-statistieken, op in de eerste periode tot dusver.
Ichem Ferrah (20 jaar, huurling Lille OSC, SC Cambuur)
Sinds zijn debuut eind augustus laat Ichem Ferrah zijn voeten spreken in de Keuken Kampioen Divisie. In zes wedstrijden was de Frans-Algerijnse aanvaller al direct betrokken bij vijf doelpunten (2 goals, 3 assists) en verzorgde hij daarnaast drie ‘secondary assists’.
Ferrah behoort in meerdere aanvallende categorieën tot de top van de competitie: 4e in schoten (18), 3e in schoten op doel (9), 5e in gecreëerde kansen uit open spel (10) en zelfs 2e in balcontacten in de zestien (37). Een creatieve en efficiënte speler die wedstrijden kan openbreken. Mede dankzij deze prestaties won Ichem Ferrah eerder deze periode de e-Boekhouden.nl Speler van de Week-award.
Jesse Bal (19 jaar, ADO Den Haag)
ADO Den Haag heeft met Jesse Bal een pure afmaker in de gelederen. Ondanks slechts 310 speelminuten wist hij al 3 doelpunten en 1 assist te produceren deze periode. Uniek: hij werd pas de derde ADO-speler in de afgelopen vijftien jaar die in drie van zijn eerste vier basisplaatsen scoorde. Opvallend is ook zijn aanwezigheid in het strafschopgebied: 36 balcontacten in de zestien, minstens twaalf meer dan iedere andere speler met maximaal 360 minuten dit seizoen. Een klinische spits met ‘torinstinct’.
Illaijh de Ruijter (19 jaar, ADO Den Haag)
Jesse’s ploeggenoot Illaijh de Ruijter is juist de man van de voorzetten en de creativiteit. De multifunctionele vleugelspeler creëerde dit seizoen al 18 kansen uit open spel, minstens vijf meer dan elke andere ADO-speler. Met 2,0 Expected Assists is hij bovendien de beste aangever van de selectie, en zelfs de enige tiener in de competitie die boven 1,5 xA staat. De Ruijter is daarmee één van de meest veelbelovende creatieve krachten in de Keuken Kampioen Divisie.
Robin van Duiven (19 jaar, Jong PSV)
De spits van Jong PSV kende een bliksemstart: 7 goals uit 9 schoten op doel maken hem een van de meest efficiënte afmakers van de divisie. Na tien wedstrijden stond hij al op acht treffers – alleen Richairo Zivkovic deed het ooit beter voor een Jong-ploeg.
Met dit rendement heeft Van Duiven zich in één klap gemeld in de topscorerslijst. Hoofdtrainer Peter Bosz haalde Van Duiven, mede dankzij zijn goede start, bij het eerste elftal voor het Champions League-duel met Bayer Leverkusen.
Lenn-Minh Tran (18 jaar, MVV Maastricht)
Waar de andere uitblinkers vooral aanvallend uitblinken, maakt Lenn-Minh Tran indruk in verdedigend opzicht. De 18-jarige verdediger won al 26 tackles (alleen Michael Davis van VVV meer) en staat bovenaan bij MVV in intercepties (13) en geslaagde dribbels (10).
Tran combineert defensieve kracht met voetballend vermogen, waardoor hij zich ontwikkelt tot een moderne verdediger die zowel kan afstoppen als opbouwen.
