NAC, Vitesse en FC Den Bosch starten tweede periode sterk, spektakelstuk in Venlo eindigt onbeslist
Nieuws

NAC, Vitesse en FC Den Bosch starten tweede periode sterk, spektakelstuk in Venlo eindigt onbeslist

NAC Breda, Vitesse en FC Den Bosch zijn de tweede periode van de Keuken Kampioen Divisie begonnen met drie punten. VVV-Venlo leek zich vrijdagavond bij dat gezelschap te voegen, maar zag Jong AZ in de absolute slotfase alsnog langszij komen: 4-4.

VVV-Venlo – Jong AZ 4-4

In Venlo kregen de supporters een waar doelpuntenfestijn voorgeschoteld. Jong AZ schoot sterk uit de startblokken en liep via Jerolldino Bergraaf en Rio Robbemond uit naar een 0-2 voorsprong.

VVV reageerde via Gino Schmidt, die voor rust de aansluiting vond en kort na de pauze ook de 2-2 voor zijn rekening nam. Toch kwamen de bezoekers opnieuw op voorsprong toen Jasper Hartog de 2-3 maakte.

Daarna draaiden de Venlonaren het duel volledig om. Andreas Verstraeten zorgde op fraaie wijze voor de gelijkmaker, waarna Eanna Clancy VVV met een rake kopbal zelfs op 4-3 zette.

De overwinning leek daarmee binnen, maar in de slotfase sloeg Jong AZ alsnog toe. Hartog kreeg in het strafschopgebied de ruimte en tekende vlak voor tijd voor zijn tweede van de avond en de 4-4 eindstand.

Helmond Sport – NAC Breda 0-2

NAC Breda kende een solide start van de tweede periode. Op bezoek bij Helmond Sport nam de ploeg van trainer Rick Kruys voor rust de leiding.

Uit een snelle omschakeling bediende Moussa Soumano Charles-Andreas Brym, die de openingstreffer binnenkopte. Tien minuten na rust was Soumano zelf trefzeker. Na een handsbal kreeg NAC een strafschop, die door de Fransman overtuigend werd benut.

Helmond Sport wist daar aanvallend weinig tegenover te zetten, waardoor NAC zonder grote problemen drie punten meenam uit Helmond.

FC Eindhoven – Vitesse 0-1

Eén moment van Naoufal Bannis bleek voldoende voor Vitesse om met een overwinning uit Eindhoven te vertrekken.

De spits, die zijn opleiding genoot bij Feyenoord, mocht vlak voor rust aanleggen voor een vrije trap en schoot de bal fraai binnen. Het bleek uiteindelijk het enige doelpunt van de wedstrijd.

FC Eindhoven slaagde er vervolgens niet in om de Arnhemse defensie te doorbreken, waardoor Vitesse de tweede periode begint met een 0-1 overwinning.

FC Den Bosch – TOP Oss 2-1

FC Den Bosch legde in de Brabantse ontmoeting met TOP Oss al vroeg de basis voor de overwinning.

Na acht minuten combineerde de thuisploeg zich knap door de defensie van TOP Oss. Sheddy Barglan kreeg uiteindelijk de ruimte en schoot de 1-0 in de verre hoek.

Niet veel later verdubbelde Sebastian Karlsson Grach de voorsprong. De treffer werd voorafgegaan door fraai voorbereidend werk van Ilias Boumassaoudi en Kévin Monzialo.

TOP Oss kreeg mogelijkheden om terug in de wedstrijd te komen, maar wist die lange tijd niet te benutten. Pas in de slotfase bracht Milo Horemans de spanning terug met de 2-1. Een gelijkmaker bleef echter uit, waardoor FC Den Bosch de tweede periode eveneens met drie punten begint.

Deel via: