De rentree van Telstar op het hoogste niveau van Nederland heeft bewezen dat het eigenlijk niet uitmaakt hoe lang een club al in de Keuken Kampioen Divisie speelt: voor iedereen is promotie mogelijk. Supporters van bijvoorbeeld FC Eindhoven, Helmond Sport en TOP Oss kunnen hoop putten uit het promotiefeest in Velsen-Zuid, want als stamgasten van deze competitie zouden ook zij natuurlijk graag een stap omhoog zetten.
Telstar speelde liefst 47 seizoenen in de Eerste Divisie voor de promotie een feit werd. Alleen FC Eindhoven (foto) is nog langer onafgebroken actief op dit niveau zonder te promoveren. De Brabanders beginnen nu immers aan hun 49ste seizoen in deze klasse. Zij zouden graag voorkomen dat er ook een vijftigste op rij komt, want dan houdt die club het al een halve eeuw vol. Maar ook Helmond Sport (dat in 1983/’84 voor het laatst in de Eredivisie speelde) en TOP Oss (dat nog nooit op het hoogste niveau actief was) zijn vaste deelnemers aan de Keuken Kampioen Divisie.
Club | Seizoenen |
FC Eindhoven | 48 |
Helmond Sport | 41 |
TOP Oss* | 33 |
MVV Maastricht | 25 |
FC Den Bosch | 20 |
* Speelde ook één seizoen in de Topklasse Zondag; destijds het hoogste niveau in het amateurvoetbal
Maar de eerlijkheid gebied te zeggen dat de bovengenoemde clubs het in een sterke Keuken Kampioen Divisie niet makkelijk krijgen om zich te mengen in de promotiestrijd. Daarvoor lijken Willem II, RKC Waalwijk en Almere City FC, die degradeerden uit de Eredivisie, de voornaamste kandidaten. Van de negen ploegen die in 2021/’22, 2022/’23 en 2023/’24 uit de Eredivisie degradeerden, keerden er liefst vijf het seizoen erna direct terug op het hoogste niveau. Vooralsnog mogen de supporters van alle zestien ploegen die kunnen promoveren hoop koesteren.