MVV is de beste van de Keuken Kampioen Divisie sinds 1 december
Nieuws

MVV is de beste van de Keuken Kampioen Divisie sinds 1 december

MVV Maastricht is bezig aan een flinke opmars in de Keuken Kampioen Divisie. Waar de ploeg na zestien speelronden nog op de zestiende plaats stond, zijn de Limburgers inmiddels geklommen naar de tiende. Zij hebben evenveel punten als SC Cambuur dat momenteel de laagste positie bezet die toegang geeft tot de play-off om promotie / degradatie. Vooral de doelpuntenproductie is de laatste weken sterk toegenomen. 

Na zestien speelronden had MVV slechts vier keer gewonnen en acht keer verloren. Dat waren de aanhangers in Maastricht niet meer gewend onder trainer Maurice Verberne, want vorig seizoen eindigde zijn ploeg nog op de vijfde plaats. Maar sinds begin december is er een grote omslag, want van de laatste acht wedstrijden zijn er liefst zes omgezet in winst (1 gelijk, 1 verloren) en sinds 1 december pakten de Limburgers meer punten dan iedere andere deelnemer aan de Keuken Kampioen Divisie.

Stand Keuken Kampioen Divisie sinds 1 december
#TeamGesp.WGVGvGtDsPunten
1MVV Maastricht86112381519
2De Graafschap95221911817
3FC Dordrecht95221412217
4FC Groningen7511125716
5Willem II84401861216
6ADO Den Haag85122012816

De laatste drie wedstrijden werden met grote cijfers gewonnen. Tegen Jong FC Utrecht en FC Eindhoven waren de Maastrichtenaren met 3-0 te sterk en Telstar ging vorige week zelfs met liefst 6-1 ten onder. Voor MVV was dit de grootste zege in de Keuken Kampioen Divisie sinds februari 2012. Bovendien was het de eerste keer ooit dat de Sterrendragers op dit niveau drie duels op rij met minstens drie doelpunten verschil wonnen. 

De grootste uitblinker bij MVV is de laatste weken Bryan Smeets (foto). De aanvallende middenvelder was in zijn laatste drie competitieduels telkens bij minstens twee doelpunten direct betrokken (5 goals en 2 assists in totaal); de laatste speler die in vier wedstrijden op rij bij minstens twee treffers direct was betrokken in de Eerste Divisie was Elías Már Ómarsson in 2020 (4). Maandag mag Smeets proberen zijn reeks uit te breiden tegen Jong Ajax; een club waartegen hij meer memorabele momenten beleefde.

Deel via:

Verder lezen

Cover Image for Handtekeningenmiddag: Een onvergetelijke ervaring voor jonge supporters
Handtekeningenmiddag: Een onvergetelijke ervaring voor jonge supporters

Enthousiasme, opwinding en veel lachende gezichten in Euroborg op woensdagmiddag 14 februari. De jaarlijkse handtekeningenmiddag georganiseerd door de Junior Club stond op het programma. Maar liefst 120 jonge supporters kregen de unieke kans om hun FC-helden van dichtbij te ontmoeten, handtekeningen te scoren en een praatje te maken met spelers en trainers van FC Groningen. […]

Cover Image for Voorbeschouwing speelronde 27
Voorbeschouwing speelronde 27

Volgende kraker voor koploper Willem II Komende speelronde staat de volgende kraker voor Willem II op het programma. Nadat in twee achtereenvolgende speelronden De Graafschap (0-2) en ADO Den Haag (2-1) werden verslagen, krijgt de koploper opnieuw een directe concurrent op bezoek in de vorm van Roda JC. De Tilburgers willen opnieuw een klap uitdelen […]

Cover Image for Op basis van de historie lijkt FC Dordrecht een kandidaat voor promotie
Op basis van de historie lijkt FC Dordrecht een kandidaat voor promotie

Dé revelatie van dit seizoen in de Keuken Kampioen Divisie is zonder enige twijfel FC Dordrecht. De Schapenkoppen draaien stabiel mee in de subtop en lijken zich op te maken voor deelname aan de play-off om promotie / degradatie. Kijkend naar de geschiedenis, zit er zelfs een stap naar het hoogste niveau in, want in […]