Aan het begin van een nieuw seizoen is het niet makkelijk te voorspellen wie de helden van het komende jaar zullen gaan worden. Traditiegetrouw zijn er vele wijzigingen in de selecties van de Keuken Kampioen Divisie-clubs, door aanwinsten uit binnen- en buitenland en de doorstroom van talent. De 19-jarige Congolees Kiton Ekoli die Helmond Sport heeft versterkt, de 20-jarige Italiaan Lorenzo Riccio die bij FC Dordrecht is aangesloten en de 22-jarige Zwitser Filipe de Carvalho die bij Vitesse is neergestreken, ze kunnen allemaal tot de helden van 2026/27 gaan behoren. Maar ook in het komende seizoen zijn er nog voldoende legends actief in de Keuken Kampioen Divisie.
Zo bleven Mawouna Amevor (FC Volendam), Jeffry Fortes (FC Den Bosch) en Anthony van den Hurk (Roda JC) hun clubs trouw. Amevor is op dit moment de speler in de Keuken Kampioen Divisie met de meeste wedstrijden in de competitie achter zijn naam (307). De 37-jarigen Jeffry Fortes (282 Keuken Kampioen Divisie-duels) en Alexander Büttner (125) zijn de oudste spelers in de competitie en plakken er nog een seizoen aan vast, en natuurlijk gaat ook Anthony van den Hurk in 2026/27 weer zijn doelpunten maken. Van den Hurk staat aan de vooravond van zijn twaalfde seizoen in de Keuken Kampioen Divisie, in zijn eerste elf was de Roda JC’er goed voor maar liefst 111 doelpunten. Dat zijn er gemiddeld meer dan tien per seizoen, en bij de spits zit de sleet er zeker nog niet op. Vorig seizoen maakte Van den Hurk er zestien, in het seizoen ervoor vijftien.
In de top-10 van meest ervaren Keuken Kampioen Divisie-spelers van het moment is FC Volendam hofleverancier, met vier spelers: Mawouna Amevor, Erik Schouten, Nick Doodeman en Alex Plat. Ook doelpunten lijken ze aan De Dijk voldoende in huis te hebben, met Henk Veerman (71), Reuven Niemeijer (51) en Nick Doodeman (38) in de top-10. De nummer twee op die topscorerslijst – Nick Venema – gaan we ook weer terugzien. Exact tien jaar na zijn debuut in de Keuken Kampioen Divisie (augustus 2016) en precies honderd goal involvements verder (82 doelpunten, 18 assists) gaat Venomenema met FC Dordrecht op jacht naar… Deze legends leveren altijd, en zullen de fans ook in 2026/27 weer gaan vermaken met hun voetbalkwaliteiten.
| Speler | Huidige club | Wedstrijden | Speler | Huidige club | Goals | |
| Mawouna Amevor | FC Volendam | 307 | Anthony van den Hurk | Roda JC | 111 | |
| Jeffry Fortes | FC Den Bosch | 282 | Nick Venema | FC Dordrecht | 82 | |
| Anthony van den Hurk | Roda JC | 280 | Henk Veerman | FC Volendam | 71 | |
| Erik Schouten | FC Volendam | 271 | Ferdy Druijf | Almere City FC | 53 | |
| Robert Klaasen | MVV Maastricht | 241 | Reuven Niemeijer | FC Volendam | 51 | |
| Mike Havekotte | TOP Oss | 228 | Richard van der Venne | TOP Oss | 44 | |
| Damon Mirani | Heracles Almelo | 225 | Justin Mathieu | TOP Oss | 42 | |
| Nick Venema | FC Dordrecht | 220 | Nick Doodeman | FC Volendam | 38 | |
| Nick Doodeman | FC Volendam | 219 | Jamie Jacobs | Almere City FC | 37 | |
| Alex Plat | FC Volendam | 195 | Michael Breij | FC Emmen | 34 |
_____________________________________________________________
Degradanten meteen titelfavoriet?
Met een nieuw seizoen Keuken Kampioen Divisie voor de boeg, is het ook een tijd van voorspellingen. Ieder jaar is het lastig om een grote favoriet aan te wijzen. Met FC Volendam, NAC Breda en Heracles Almelo als degradanten uit de VriendenLoterij Eredivisie zijn er drie grote clubs toegevoegd aan de competitie. Kunnen zij direct de weg omhoog weer vinden?
FC Volendam heeft met de bijnaam ‘Heen en Weer’ een reputatie dat ze continu pendelen tussen het hoogste niveau en de Keuken Kampioen Divisie. De laatste jaren maken ze die reputatie helemaal waar, want in de vorige vijf seizoenen bleven de Palingboeren in slechts één jaargang op hetzelfde niveau actief als het jaar ervoor. In hun laatste seizoen in de Keuken Kampioen Divisie (2024/25) werd Volendam afgetekend kampioen. Kan de recordkampioen van de Eerste Divisie opnieuw de titel pakken?
| FC Volendam | ||
| Seizoen | Competitie | Eindpositie |
| 2021/22 | Keuken Kampioen Divisie | 2 |
| 2022/23 | Eredivisie | 14 |
| 2023/24 | Eredivisie | 17 |
| 2024/25 | Keuken Kampioen Divisie | 1 |
| 2025/26 | Eredivisie | 16 |
| 2026/27 | Keuken Kampioen Divisie | ? |
Heracles Almelo is deze eeuw minder vaak in de Keuken Kampioen Divisie te bewonderen geweest. In de 21 seizoenen sinds 2005/06 waren de Almeloërs alleen in 2022/23 actief op het tweede niveau. In dat seizoen stak Heracles er samen met PEC Zwolle bovenuit en werd de club uit Almelo op doelsaldo kampioen, door het indrukwekkende aantal van 103 gemaakte doelpunten.
Tot slot is ook het befaamde Avondje NAC terug in de Keuken Kampioen Divisie. De Bredanaars bewijzen de afgelopen tien jaar dat je er niet bovenuit hoeft te steken om te promoveren. In hun laatste zes seizoenen op het tweede niveau eindigden de Bredanaars nooit hoger dan vijfde, maar promoveerden ze wel twee keer. De laatste keer zelfs als nummer acht op de eindrangschikking. Kan NAC dit seizoen wel hun eerste kampioenschap in de Eerste Divisie pakken sinds 1999/2000?
| Laatste 6 seizoenen NAC Breda in Keuken Kampioen Divisie | |||
| Seizoen | Punten achter koploper | Eindstand | Gepromoveerd |
| 2016/17 | 16 | 5 | Ja |
| 2019/20 | 16 | 5* | N.V.T.* |
| 2020/21 | 19 | 5 | Nee |
| 2021/22 | 24 | 8 | Nee |
| 2022/23 | 26 | 6 | Nee |
| 2023/24 | 23 | 8 | Ja |
*Seizoen niet afgemaakt vanwege COVID-19
