Invallers hebben dit seizoen een ongekend aantal doelpunten gemaakt in de Keuken Kampioen Divisie. Natuurlijk waren supersubs en trainers met een gelukkige hand van wisselen op voorhand al blij met twee extra mogelijkheden per wedstrijd om spelers te vervangen. Daardoor werd de kans op een gouden wissel immers groter. Inmiddels is duidelijk dat er inderdaad veel vaker wordt gescoord door invallers.
Van de 462 doelpunten die er te noteren vielen, staan er liefst 66 op naam van invallers. Er wordt dit seizoen dus procentueel gezien 14 procent van de doelpunten gemaakt door wissels, in het afgelopen decennium lag dat percentage nooit hoger dan 11 procent. Gemiddeld gezien valt er nu in bijna één op de twee wedstrijden een treffer door een wisselspeler en ook dat gemiddelde was in de afgelopen tien seizoenen nog nooit zo hoog.
Twee van de vijf ploegen die dit seizoen de meeste treffers door invallers gemaakt zagen worden, treffen elkaar in de komende speelronde. SC Cambuur zag zeven keer een invaller tot scoren komen. Alleen bij NAC gebeurde dit vaker (8). Verder scoorde geen deelnemer aan de Keuken Kampioen Divisie beter op dit vlak dan Telstar (6, net als FC Volendam en Jong Ajax). De formatie van trainer Andries Jonker kon afgelopen maandag op bezoek bij Jong FC Utrecht drie punten bijschrijven door de late treffer van invaller Glynor Plet, terwijl de met rust ingevallen Issa Kallon voor drie punten zorgde voor Cambuur op bezoek ging bij Jong PSV. Opvallend is dat Telstar op Helmond Sport (8) en MVV Maastricht (7) na ook de meeste doelpunten van invallers incasseerde (6).
Dat bij de club uit Leeuwarders vaak wordt gescoord door invallers is logisch, gezien het feit dat alleen Wim Jonk bij Volendam (63) meer wisselmogelijkheden gebruikte dan Henk de Jong bij Cambuur (62). Jonker staat wat betreft aantal wissels dit seizoen met 55 op een zesde positie.
De twee meest opvallende supersubs spelen overigens niet in Leeuwarden of bij de Witte Leeuwen. Jacob Mulenga (foto) van Go Ahead Eagles en NAC’s Sydney van Hooijdonk zijn tot dusver de meest scorende invallers (3 doelpunten). Bij Cambuur scoorden Issa Kallon, Giovanni Korte en Jamie Jacobs het vaakst vanaf de bank (2 keer), Sebastian Soto deed dat het vaakst bij Telstar (ook 2). Die laatste is er wegens een schorsing in ieder geval niet bij, maar er kan altijd weer een ander duveltje uit een doosje schieten.