De Graafschap is het nieuwe seizoen in de Keuken Kampioen Divisie begonnen met puntenverlies. Bij het officiële debuut van trainer Thomas Duivenvoorden kwamen de Doetinchemmers op bezoek bij Helmond Sport niet verder dan een 1-1 gelijkspel.
Drie maanden na de uitschakeling tegen Almere City FC in de Keuken Kampioen Play-Offs stond er een flink vernieuwd De Graafschap aan de aftrap. Van de basiself uit dat duel begonnen zondag slechts drie spelers opnieuw vanaf de eerste minuut.
De vernieuwde ploeg had het in Helmond aanvankelijk lastig. De thuisploeg begon sterker en kwam verdiend op voorsprong via Dean Huiberts, die raak kopte. De Graafschap creëerde nauwelijks gevaar, maar kwam vlak voor rust toch langszij. Fedde de Jong rondde een van de spaarzame geslaagde aanvallen af en zorgde voor de 1-1.
Na rust kregen de bezoekers iets meer grip op de wedstrijd. Joran Hardeman was met een kopbal dicht bij de 1-2, maar echt grote kansen bleven daarna uit. Ook Helmond Sport, dat eveneens met een nieuwe trainer aan het seizoen begon in de persoon van Frédéric Frans, wist weinig meer af te dwingen.
Zo bleef het bij 1-1 en moesten beide ploegen tijdens de eerste speelronde van het nieuwe seizoen genoegen nemen met een punt.
