Nieuws

Lance Duijvestijn bezorgt Helmond Sport een mooie start

Helmond Sport boekte vorige week maandag bij FC Den Bosch de tweede zege van het seizoen. Het betekent dat de Brabanders vanavond tegen De Graafschap hun totaal van het hele vorige competitie al kunnen evenaren, want toen bleven zij steken op drie overwinningen (G8, V18). De relatief goede start van de ploeg van trainer Wil Boesen dankt de club voor een groot deel aan Lance Duijvestijn.

Met een negentiende, twintigste en wederom twintigste plaats in de laatste drie seizoenen maakt de club niet de beste jaren uit haar historie door. Nu is Helmond Sport echter verdienstelijk van start gegaan en lijkt het verandering te brengen in de matige klasseringen uit het verleden. De ploeg staat momenteel op de veertiende plaats met zeven punten uit zeven wedstrijden. Het laatste seizoen waarin de Brabanders na zeven duels zoveel punten hadden, was in 2016/’17. Toen stonden de Helmonders op tien punten na de eerste zeven speelronden en eindigden uiteindelijk op een dertiende plaats.

De ploeg van Boessen is ongeslagen in vier van de laatste acht competitieduels (W2, G2), net zoveel als in de zeventien wedstrijden daarvoor, maar die leverden geen overwinning op. Dat Helmond dit seizoen geen lelijk eendje is, bewijst het ook met de aanvallende intenties: het noteerde dit seizoen in de Keuken Kampioen Divisie al 94 doelpogingen, slechts zes teams hebben er meer. Daarbij moet worden aangetekend dat de Brabanders dit seizoen al zeven keer in actie kwamen. Desondanks laat Helmond Sport de helft van de clubs met zeven wedstrijden achter zich in dit klassement (5 van de 10).

De man die voor een groot deel verantwoordelijk is voor de aanvallende impulsen, blijkt Lance Duijvestijn te zijn. De middenvelder was betrokken bij 27 van de 94 schoten van zijn ploeg (12 schoten, 15 kansen gecreëerd). Van alle spelers in de Keuken Kampioen Divisie creëerde alleen NAC’er Mounir El Allouchi (16) meer kansen uit open spel dan Duijvestijn (15, net als Patrick Pflücke van Roda JC). De bekroning voor zijn creatieve ingevingen kwam maandag bij de 1-2 uitzege op FC Den Bosch toen Duijvestijn bij beide doelpunten de assist gaf. Daarmee werd hij de eerste speler van Helmond Sport met twee assists in één competitieduel sinds Robert Braber op 3 november 2017 tegen FC Emmen (3-1).

Deel via:

Verder lezen

Cover Image for Samenvatting Willem II – SC Cambuur (12-12-2025)
SC Cambuur
Samenvatting Willem II – SC Cambuur (12-12-2025)

Samenvatting van de wedstrijd Willem II – SC Cambuur (0-1) van 12 december 2025

Cover Image for Samenvatting FC Dordrecht – FC Eindhoven (12-12-2025)
FC Dordrecht
Samenvatting FC Dordrecht – FC Eindhoven (12-12-2025)

Samenvatting van de wedstrijd FC Dordrecht – FC Eindhoven (3-4) van 12 december 2025