Boris van Schuppen is van ongekende waarde voor FC Eindhoven
Nieuws

Boris van Schuppen is van ongekende waarde voor FC Eindhoven

Boris van Schuppen leek deze zomer voor een zware taak te staan, want FC Eindhoven haalde hem als vervanger van Ozan Kökçü, die tot dat moment garant stond voor doelpunten en assists. Maar de 22-jarige middenvelder (die Breda achter zich liet na van kleins af aan voor NAC te hebben gespeeld) blijkt met zijn doelgerichtheid en creativiteit een grote aanwinst te zijn.

In de wedstrijd tegen TOP Oss was Van Schuppen (foto) belangrijk met een doelpunt en een assist. Hij benutte zelf voor rust een strafschop, waarna in de tweede helft de ervaren Rangelo Janga een ‘ondeugend balletje’ van de nummer tien tot treffer promoveerde. Het was niet de eerste keer dit seizoen dat de spelbepaler grote waarde had, want de Brabander is al betrokken bij zes doelpunten (4 goals, 2 assists); slechts drie spelers in de Keuken Kampioen Divisie deden dat beter. Hierdoor is hij bij zestig procent van de doelpunten van zijn club de afmaker of aangever. En dat is wel het hoogste percentage voor een speler op dit niveau in 2024/’25.

Keuken Kampioen Divisie 2024/’25
SpelerPloegGoals + assistsGoals ploeg% betrokken
Boris van SchuppenFC Eindhoven61060%
Daryl van MieghemADO Den Haag4757%
Jayden AddaiJong AZ71354%
Jalen HawkinsFC Emmen4850%
Giovanni KorteTOP Oss2450%
Tijmen WildeboerTOP Oss2450%

Maar behalve bij de doelpunten, was Boris van Schuppen ook bij de meeste doelpogingen schutter of aangever: 27 keer. Veertien maal schoot hij zelf en dertien kansen creëerde de middenvelder voor een ploeggenoot; in beide categorieën het hoogste aantal aan de zijde van FC Eindhoven. Het is duidelijk dat de 22-jarige de belangrijkste spil is in het elftal van trainer Maurice Verberne.

FC Eindhoven – Keuken Kampioen Divisie 2024/’25
SpelerSchotenKansen gecreëerdBij schoten direct betrokken
Boris van Schuppen141327
Sven Blummel131225
Sven Simons12416
Daan Huisman5510
Joey Sleegers729

Om de ongekende waarde van de spelbepaler voor zijn ploeg te onderstrepen: Van Schuppen werd in de vorige speelronde de eerste speler van FC Eindhoven die bij zes doelpunten was betrokken in zijn eerste zeven competitieduels van een seizoen sinds Roald van Hout in 2015.

Deel via:

Verder lezen

Cover Image for Samenvatting FC Dordrecht – Willem II (21-05-2025)
Samenvatting FC Dordrecht – Willem II (21-05-2025)

Samenvatting van de wedstrijd FC Dordrecht – Willem II (2-1) van 21 mei 2025

Cover Image for Samenvatting FC Den Bosch – Telstar (20-05-2025)
Samenvatting FC Den Bosch – Telstar (20-05-2025)

Samenvatting van de wedstrijd FC Den Bosch – Telstar (0-0) van 20 mei 2025