Davy Heymans jaagt op een geweldige start met MVV
Nieuws

Davy Heymans jaagt op een geweldige start met MVV

Officieel is Davy Heymans slechts de interim-trainer van MVV Maastricht, maar hij staat op het punt een bijzondere prestatie te leveren. Want de huidige reeks van de Limburgers is één van de allerbeste voor een startende trainer van de club aller tijden. Er kan vrijdag zelfs iets worden gepresteerd wat al 36 jaar lang niet meer lukte.

Iets minder dan een maand geleden nam Davy Heymans bij MVV op interim-basis het hoofdtrainerschap op zich en sindsdien bleven de Maastrichtenaren niet alleen ongeslagen, maar werden er ook nog eens zeven punten behaald. In de eerste wedstrijd tegen FC Emmen zorgde een treffer in de 95e minuut voor de eerste drie, daarna werd de volgende gepakt door de 2-2 op bezoek bij Jong PSV en in het laatste duel voor de interlandperiode volgde de 3-1 zege op het FC Eindhoven van oude bekende Maurice Verberne. Dat maakt een totaal van zeven.

Die zeven punten uit drie wedstrijden zijn er evenveel als in de voorgaande tien competitieduels daarvoor samen (ook 2 zeges, 1 gelijkspel). Het is de vraag of de 47-jarige Belg ook tegen Jong FC Utrecht de honneurs waarneemt, maar als dat gebeurt, kan hij de eerste trainer van MVV worden die meer dan zeven punten haalt uit zijn eerste vier officiële wedstrijden met de Maastrichtenaren sinds Rob Delahaije in 2007 (8). De laatste trainer van de Limburgers met meer punten uit zijn eerste vier competitieduels met de club was Sef Vergoossen in augustus 1989 (9 in de Eredivisie).

MVV-trainers in eerste 3 competitieduels
ManagerJaarPunten (3 per zege)
Barend Braaksma19639
Rainer Hammers19569
Davy Heymans20257
Branco Vidovic19587
Klaas Wels20216
Tini Ruijs20136
Sef Vergoossen19896
Jo Bonfrere19816

Behalve de prestaties van MVV in de Keuken Kampioen Divisie, volgt Ilano Silva Timas ook die van Kaapverdië met interesse. Dat land plaatste zich deze week officieel voor het WK van volgend jaar in Noord-Amerika en de geboren Rotterdammer speelde in mei 2025 één interland voor de Blauwe Haaien. Hierdoor maakt hij nog steeds kans op een WK. Om te worden geselecteerd, moet hij ook in het voorjaar zijn vorm laten zien. Silva Timas was in de Keuken Kampioen Divisie immers bij veertien treffers betrokken (7 goals, 7 assists), maar in elf van die gevallen liet de aanvaller van MVV die noteren in de maanden september, oktober, november en december (7 doelpunten, 4 assists).

Tags:MVV Maastricht

Deel via: