De vliegende start van Jean-Paul van Gastel bij NAC levert mogelijk mooie mijlpalen op
Nieuws

De vliegende start van Jean-Paul van Gastel bij NAC levert mogelijk mooie mijlpalen op

Sinds het aantreden van Jean-Paul van Gastel als trainer van NAC is het Rat Verlegh Stadion een baken van rust. Een vliegende start betekent dat hij zich zo maar prominent in de geschiedenisboeken van Breda kan nestelen. En dan te bedenken dat alle ingrediënten voor een roerig seizoen aanwezig leken. De club ontsloeg hoofdtrainer Peter Hyballa immers al na vijf wedstrijden, waarna onder zijn tijdelijke opvolger en clublegende Ton Lokhoff twee keer niet werd gewonnen.

In de vier wedstrijden met Van Gastel bleef NAC daarentegen ongeslagen. De ploeg speelde in het eerste duel onder zijn leiding nog gelijk tegen stuntploeg Jong FC Utrecht (1-1), maar daarna werd in doelpuntrijke ontmoetingen afgerekend met FC Groningen (3-2), SC Cambuur (2-3) en Telstar (3-1). Drie zeges en negen doelpunten verder staat de wind inmiddels in de Bredase zeilen. Als het lukt om vrijdag thuis tegen Helmond Sport weer zonder nederlaag te blijven, wordt de vijfvoudig international de zevende trainer van NAC die het lukte om met de club zonder verlies te blijven in zijn eerste vijf duels in alle competities.

Bij deze statistiek gaat het om wedstrijden in alle competities. Wanneer alleen wordt gekeken naar de Ere- en Eerste Divisie is er voor Jean-Paul van Gastel (foto) ook een mooie mijlpaal te behalen. Mocht NAC er immers in slagen te winnen van Helmond, verzamelde hij dertien punten in zijn eerste vijf competitieduels met de Bredanaars. In de clubgeschiedenis begonnen slechts twee trainers met zoveel punten in hun eerste vijf competitieduels. Dat waren Ronald Spelbos (13 in 1993) en Maurice Steijn (15 in 2020).

Voor een zege op Helmond Sport wordt bij NAC waarschijnlijk vooral gekeken naar de opgeleefde Tom Boere. De spits scoorde in zijn laatste drie duels in de Keuken Kampioen Divisie en kan de eerste speler van NAC in tweeëneenhalf jaar worden die scoort in vier competitiewedstrijden op rij. De laatste die dat lukte was Mounir El Allouchi in mei 2021.

Deel via:

Verder lezen

Cover Image for Samenvatting Helmond Sport – SC Cambuur (18-04-2025)
Samenvatting Helmond Sport – SC Cambuur (18-04-2025)

Samenvatting van de wedstrijd Helmond Sport – SC Cambuur (1-1) van 18 april 2025

Cover Image for Samenvatting Vitesse – Roda JC (19-04-2025)
Samenvatting Vitesse – Roda JC (19-04-2025)

Samenvatting van de wedstrijd Vitesse – Roda JC (3-0) van 19 april 2025