Zes belangrijke kandidaten voor de topscorerstitel
Nieuws

Zes belangrijke kandidaten voor de topscorerstitel

De Keuken Kampioen Divisie was de afgelopen seizoenen een heerlijke plek voor spitsen. Ofwel om vertrouwen op te doen of om bijvoorbeeld een mooie transfer te verdienen. In 2025/’26 zijn er op voorhand zes bijzondere aanvallers kandidaat om te strijden om de topscorerstitel.

Willem II heeft dit seizoen maar één doel: terugkeren naar de Eredivisie. Daar hebben de Tilburgers aardige kanonnen voor binnengehaald, want Devin Haen (foto) is overgenomen van Feyenoord en routinier Thomas Verheydt kwam uit Turkije. Haen heeft ondanks zijn jonge leeftijd al 109 wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie in de benen en was vorig seizoen de speler van maximaal twintig jaar met de meeste schoten (81), Expected Goals (12,6) en doelpunten (12).

Ploeggenoot Verheydt heeft zijn strepen natuurlijk ook al meer dan verdiend op dit niveau. Sinds zijn debuut in 2015/’16 kwam geen speler in zoveel verschillende seizoenen tot minstens tien competitietreffers als de nieuwe spits van Willem II (6 keer – in 2016/’17, 2018/’19, 2019/’20, 2020/’21, 2021/’22 en 2022/’23). De Tilburgers haalden in elk geval veel kopkracht binnen, want Haen maakte twaalf van zijn 26 goals in de Keuken Kampioen met het hoofd en Verheydt 31 van de 64 in zijn laatste drie seizoenen op het tweede niveau van Nederland.

Een andere degradant, Almere City FC, heeft ook al een echte specialist in de Eerste Divisie in huis gehaald: Ferdy Druijf. Van alle spelers met minimaal veertig doelpunten in deze klasse sinds het debuut van Druijf in augustus 2017 hadden alleen Robert Mühren (107) en Henk Veerman (131) minder minuten per doelpunt nodig dan de nieuweling van de Flevolanders (140 – 41 treffers).

Of wat te denken van Nick Venema van FC Dordrecht; ook bekend als Venomenema. Voor Jong FC Utrecht, Almere City, NAC Breda en VVV-Venlo kwam hij in totaal tot 73 goals in deze competitie en sinds zijn debuut in augustus 2016 lieten alleen Robert Mühren (111) en Thomas Verheydt (98) meer treffers in de Eerste Divisie aantekenen dan hij.

Dan zijn er voorts enkele outsiders voor de topscorerstitel. Zo heeft Michiel Kramer in een grijs verleden al eens 22 doelpunten gemaakt in de Eerste Divisie (in 2012/’13 voor FC Volendam) en valt de zeer ervaren RKC-spits nooit uit te sluiten. Verder is Kevin van Veen uit op revanche. Hij kwam twee jaar geleden met grote verwachten naar Groningen, maar dat liep anders dan gedacht. Nu gaat hij het bij FC Eindhoven proberen. Ondanks het mindere seizoen in het noorden kan hij nog altijd aardige cijfers in deze competitie overleggen, want van alle spelers met minimaal 25 basisplaatsen in de Eerste Divisie sinds 2014/’15 maakten slechts drie profs meer doelpunten per basisplaats dan Van Veen (0,72 – 21 in 29).

Deel via: